Список документів, необхідних для приватизації нерухомості в 2016 році

Список документів, необхідних для приватизації нерухомості в 2016 році

Які документи необхідно надати для того, щоб приватизувати своє майно.

Як повідомили в Шевченківській районній державній адміністрації міста Києва, щоб приватизувати державне житло, в відділ адміністративних послуг необхідно надати, наступні документи:

  • Оформлена заява на приватизацію житла. Його можна отримати на підприємстві, яке обслуговує будинок. Заява має бути обов'язково засвідчено підписом керівника підприємства. Рішення про приватизацію майна за неповнолітніх членів сім'ї приймають їх батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Свою згоду вони підтверджують підписами біля прізвища дитини. Якщо дитині від 14 до 18 років, тобто настала неповна цивільна дієздатність, до заяви додається згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників на приватизацію, завірене нотаріусом.
  • Заява, згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача, на проведення приватизації.
  • Копії паспортів (першої, другої сторінки та даних про реєстрацію) громадян і свідоцтво про народження дітей (при наданні оригіналів).
  • Технічний паспорт на приватизовану квартиру, будинок, житлове приміщення в гуртожитку, виготовлений суб'єктом господарювання, який здійснює технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна. Згідно 11 розділу про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, який був затверджений наказом державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 №127, матеріал інвентаризації повинен бути сконцентрований в одному інвентаризаційній справі (паралельні справи не заводяться). Якщо первинна інвентаризація і поверховий план на будинок були виконані в комунальному підприємстві «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна», то подається технічний паспорт, виготовлений бюро. Цікаво, що лист з проханням виготовити технічний паспорт на житло можна отримати на підприємстві, яке обслуговує будинок.
  • Довідка про стан сім'ї і займані приміщення. Допустимі форми довідок №№4, 5 або 6. Її можна отримати в організації або на підприємстві, яке обслуговує будинок.
  • Копія ордера про надання жилої площі або копія договору найму житлової площі в гуртожитку.
  • Документ, який підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду. Такими документами є довідка з попередніх місць реєстрації з 01.01.1993 року про період реєстрації, довідка про невикористання або використання права на приватизацію державного житлового фонду (її можна отримати в органі приватизації за місцем попередньої реєстрації) і довідка з «Ощадбанк» про залишок житлового чека .
  • Копія документа, який підтверджує право на пільгові умови приватизації (якщо такий є).

Згідно з пунктом 3 статті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» передати квартиру, будинок або житлове приміщення у гуртожитку у власність громадян можна на підставі рішення або розпорядження відповідних органів приватизації. Рішення про приватизацію приймається не пізніше місяця з дня одержання заяви від громадянина.

Зауважимо, що видача свідоцтва є адміністративною послугою. Свідоцтво про право власності, отримане особою, слід зареєструвати в органі державної реєстрації прав. Реєстрація права на нерухомість здійснюється особою самостійно згідно Постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2013 .

Джерело: domik.ua