Як українці платитимуть податок на нерухомість у 2017 році

Як українці платитимуть податок на нерухомість у 2017 році

Розмір податку в регіонах України буде різним, тому що процентні ставки податків відрізняються.

У 2017 році деякі українці повинні будуть заплатити новий податок на нерухомість. При цьому в 2017 році розмір податку в регіонах України буде різним, так як процентна ставка податку варіює в межах від 0 до 3% мінімальної зарплати. Органи місцевої влади визначають, які квадратні метри житлової площі вважаються "зайвими", і встановлюють в результаті розмір податкової ставки.

Відповідно до Податкового кодексу України № 2755- VI, від 02.12.2010, житловою площею вважаються:

-житловий будинок;
-квартира;
-прістройка до дому;
-кімнати в комунальній квартирі;
-дачний будинок.

У яких випадках можна не платити податок на нерухомість

Не оподатковується нерухомість, яка знаходиться в зоні відчуження. Також не нараховується податок на житло в гуртожитках і в аварійних будівлях. Звільняються від оподаткування та комунальні будівлі, дитячі сади і храми. Додамо, що майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда, відповідно до закону, також не обкладається податком.

Схема оплати податку на нерухомість

Податкова служба до 1 липня 2017 року має буде розіслати рішення-повідомлення та квитанції з сумою податку всім українцям. При цьому важливо врахувати, що заплатити слід не пізніше 28 серпня. Якщо розглядати випадок того, що квитанція про сплату податку на вже продану квартиру, прийшла або не прийшла, а нерухомість згідно із законом повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення фіскальної служби.

Крім цього, власники житлової нерухомості великої площі (більше 300 кв м для квартир і 500 кв. М - для будинків) повинні заплатити додатково 25 тис грн.

Відзначається, що за несплату податку на нерухомість українцям загрожує штраф:

10% - якщо платіж прострочений на 30 днів;
20% - якщо платіж прострочений більше ніж на 30 днів.

Раніше повідомлялося, що власники великих квартир не поспішають платити за "зайві" квадрати, сподіваючись, що УКРІНФОРМ забуде про них. Але юристи стверджують, що штрафів краще не чекати, бо нічого доброго вони не обіцяють.