Особливості квартири-студії

Image
13.11.2023

Квартири-студії останніми роками користуються великою популярністю. Основна причина - відносно доступна вартість порівняно з іншими типами нерухомості. Компактне житло користується попитом у молодих людей і пар, у яких поки що немає великого бюджету на купівлю повноцінної квартири, але хочеться мати свою житлоплощу. Розглянемо докладніше, що таке квартира-студія, які в неї переваги та недоліки, кому підійде такий тип нерухомості та чим він відрізняється від однокімнатної квартири.

Що таке квартира-студія

Квартири-студії вперше з'явилися в США у XX столітті і незабаром стали вельми популярними серед молодих людей. Це сучасне і недороге житло, яке чудово підходить студентам і парам.

Квартира-студія - це тип житлової нерухомості без внутрішніх перегородок між кухнею і вітальнею-спальнею. У такій квартирі дверей між кімнатами немає: є тільки вхідні двері, двері до санвузла і двері на балкон (якщо він передбачений). Зонування простору в студії відбувається переважно за рахунок меблів. Окремі зони також можуть виділятися різними видами оздоблення, перепадом рівня підлоги, ширмами тощо.

Стандартна студія в одному просторі об'єднує кухню-їдальню, вітальню і спальну зону. У деяких квартирах-студіях можуть бути передбачені й окремі кімнати, при цьому основною відмінністю залишається об'єднане приміщення: найчастіше це кухня-вітальня.

До 1991 року в житлових будинках в Україні не будували квартири-студії. Зараз же в новобудовах економ- і комфорт-класу - це стандартний тип нерухомості. Якщо планується купити студію в будинку старої споруди, важливо переконатися, що перепланування проведене з відповідними дозволами та узаконене.

Є думка, що у квартирі-студії неможливо зробити прописку. Однак, за словами юристів, така думка помилкова. Якщо студія належить до житлової нерухомості, то зареєструватися в такій квартирі можна без будь-яких проблем. Для цього знадобляться паспорт і документи про право власності.

Чим відрізняється однокімнатна квартира від квартири-студії

Як уже згадувалося вище, студія - це найчастіше невелика квартира, в якій передбачено єдиний житловий простір без внутрішніх перегородок. У житлоплощі студійного формату житлова зона відокремлена стінами тільки від санвузла. Площа квартири-студії стартує з 18 м², але трапляються і більш просторі варіанти - до 40 м².

Однокімнатні квартири зазвичай більші за площею, ніж стандартні студії - від 35 до 50 м². Основна відмінність "однушки" від студії - відокремлена від кухні житлова кімната. Залежно від планування і розмірів 1-кімнатної квартири в ній також може бути внутрішня перегородка між вітальнею і передпокоєм. У такого житла є чіткі межі: кімната, кухня, коридор, санвузол.

Якщо порівнювати однокімнатні квартири і квартири-студії, варто оцінити кілька параметрів:

  • вартість;

  • розмір комунальних платежів;

  • рівень комфорту;

  • можливості для облаштування та дизайну.

Якщо порівняти остаточну вартість 1-кімнатної квартири і студії, то остання виходить дешевшою, оскільки відрізняється меншою площею. Але коректніше все ж порівнювати вартість квадратного метра у двох типах нерухомості. У цьому разі виявляється, що студії не завжди дешевші. І все ж, якщо немає поки що можливості зібрати велику суму на купівлю однокімнатної житлоплощі, можна зупинитися і на варіанті зі студією.

Оскільки площа студії менша, комунальні платежі в ній виявляються доступнішими. Річ не тільки в розмірі житла. Студії в новобудовах найчастіше оснащені індивідуальним опаленням, що дає змогу економити. До того ж, щоб нагріти відкритий простір, потрібно менше енерговитрат. Найчастіше в студії встановлений тільки один радіатор, тоді як у 1-кімнатній квартирі їх буде щонайменше два: у спальні та на кухні.

Рівень комфорту для всіх різний. Одні люблять відкритий простір, іншим більше до душі мати можливість усамітнитися. Порівнювати, в якому житлі буде комфортніше жити, потрібно, виходячи з конкретної ситуації та потреб покупця.

Цікаві дизайнерські рішення можна реалізувати як у студії, так і в однокімнатній квартирі. Хоча відкритий простір першої дозволяє використовувати незвичайні способи зонування, багаторівневе освітлення, цікаві інтер'єрні рішення.

Які переваги квартири-студії

Перш ніж ухвалити рішення про купівлю студії, варто оцінити переваги та недоліки такого типу житла. Це допоможе зробити обдуману покупку.

Отже, які плюси квартири-студії:

  • економія під час купівлі та оплати комунальних платежів - оскільки студії менші, ніж однокімнатні та двокімнатні квартири, вони виходять дешевшими за ціною. До того ж компактна площа вигідно впливає на розмір комунальних платежів;

  • ефективний простір - завдяки відсутності перегородок створюється візуальний ефект збільшеного простору і здається, що студія більша за розміром, ніж стандартна 1-кімнатна квартира. У студіях зазвичай все функціонально продумується, оскільки кожен метр на рахунку і потрібно використовувати площу раціонально;

  • недорогий ремонт - компактна площа житла дає змогу заощадити на ремонті, водночас облаштувати студії стильно і красиво зовсім не проблема;

  • швидке і легке прибирання - підтримувати порядок і чистоту в невеликій студії простіше, ніж в однокімнатній квартирі. Якщо замовляти клінінг, можна заощадити, оскільки найчастіше вартість прибирання залежить від площі;

  • хороша акустика - студії часто обирають творчі особистості, наприклад, музиканти, оскільки звучання в студії краще, ніж у стандартній квартирі. Але важливо потурбуватися про хорошу звукоізоляцію житлоплощі;

  • все на виду - це важлива перевага для батьків із маленькою дитиною. Можна спокійно готувати вечерю, при цьому малюк завжди буде перед очима.

Переваг у студій досить багато. І все ж основний плюс - економія грошей. Найчастіше квартиру-студію купують, щоб заощадити на придбанні житла, ремонті та комунальних послугах.

Які недоліки квартири-студії

Неправильно оцінювати тільки плюси певного типу нерухомості. Покупець має розуміти, які "підводні камені" на нього можуть очікувати під час купівлі житла студійного формату. Тому важливо оцінити і мінуси квартири-студії:

  • відсутність ізольованої кухонної зони - це тягне за собою такий мінус, як запах по всій квартирі під час приготування їжі;

  • немає окремої спальної зони - один готує їжу, інший у цей час може ще спати, що може бути не дуже комфортним для людей із різним ритмом життя;

  • відсутність особистого простору - усім, хто проживає в студії, доводиться постійно бути на очах одне в одного, усамітнитися можна тільки у ванній кімнаті;

  • обмежений вибір меблів - щоб зберегти максимум вільного простору в компактній студії, важливо знайти меблі, які займають не дуже багато місця, але при цьому місткі;

  • мало місця для зберігання - студія не підійде тим, у кого великий гардероб або багато інших речей, оскільки зберігати їх особливо ніде.

Більшість недоліків можна мінімізувати. Вирішити проблему із запахами з кухні допоможе хороша витяжка. Спальну зону можна відокремити від загальної кімнати ширмою або меблями. У такий самий спосіб можна облаштувати особистий простір для кожного члена сім'ї, нехай це буде навіть крісло з маленьким столиком. Але на це впливає площа житла, оскільки не скрізь вийде знайти індивідуальний простір. Місця для зберігання речей можна організувати, підібравши високу шафу з антресолями або купивши диван з прихованою нішею.

Перепланувати студію в однокімнатну квартиру не завжди можливо через маленьку площу житла. До того ж перепланування житлоплощі може виявитися витратним, тоді немає сенсу економити на купівлі студії, краще відразу придбати 1-кімнатну квартиру.

Кому підійде квартира-студія

Квартири-студії - популярний тип нерухомості серед молоді, студентів і нещодавно створених сімей. Таке житло чудово підходить для молодої пари, яка планує купити свою першу квартиру. На неї не потрібен великий бюджет, водночас жити в ній закоханій парі цілком комфортно, адже на цьому етапі стосунків хочеться більшу частину часу проводити разом.

Студія може підійти і як перше власне житло для молодої сім'ї з маленькою дитиною. Це як проміжний етап на шляху до повноцінної просторої квартири, поки дорослі збирають гроші на наступну нерухомість. Поки дитина маленька, студія цілком комфортне рішення, бо малюк завжди на виду у мами і тата. Але такий варіант залишається зручним тільки, поки дитина не досягла шкільного віку.

Квартиру-студію може обрати молодий спеціаліст, який поки що тільки розпочинає кар'єру і ще не має можливості придбати дорожче житло. Прості та світлі студії користуються популярністю у творчих людей: художники та музиканти облаштовують у них робочий простір.

Студію також можна придбати для студента. Найчастіше це вигідніший варіант, ніж щомісяця оплачувати оренду квартири в Києві.

Якщо ви вирішили придбати такий тип нерухомості, як студія, знайти вигідний варіант у Києві допоможе ріелтор агентства "Маяк". У нас доступна велика база варіантів житла в столиці на будь-який бюджет і потреби. Купити студію під керівництвом досвідченого агента можна як у новобудові, так і на вторинному ринку. Ріелтор допоможе провести операцію безпечно і законно. В агентстві нерухомості "Маяк" працюють також юристи та нотаріус, тому можна швидко і легко вирішити всі питання з документами.

Потрібна допомога з нерухомістю?Зв'яжіться з нами!Звертайтеся до агентства нерухомості «Маяк» та отримайте професійну консультацію щодо купівлі, продажу, оренди або інвестування в нерухомість.
Image
Катерина ПестряковаОфіс-менеджер

Інші новини

© 2025 Агентство нерухомості Маяк. Всі права захищеніПросування сайту Digital Kitchen Agency