Як зняти квартиру з домашньою твариною

Знайти орендодавця, готового здати житло квартиранту з домашньою твариною, справді складно. Тому пошук квартири для довгострокової оренди для багатьох таких орендарів перетворюється на справжній квест. Шанси знайти помешкання залежать ще й від того, яка тварина житиме в орендованій квартирі — собака великої породи, кішка чи папужка. Розглянемо докладніше питання оренди житла з домашнім улюбленцем: як шукати помешкання в такому випадку, як підвищити свої шанси і на які моменти варто звернути особливу увагу орендарям.
Де і як шукати житло за наявності тварини
Зняти квартиру з твариною можна просто за оголошенням на тематичних ресурсах, але потрібно відразу бути готовим до того, що це може зайняти набагато більше часу, ніж під час пошуку житла без домашнього улюбленця. Розглядати оголошення, в яких зазначено «Без тварин!», однозначно не варто. У фокусі мають бути ті, де написано, що можна проживати з тваринами, а також ті, де нічого не згадується про чотирилапих друзів.
Якщо вдасться домовитися про перегляд об’єкта за оголошенням, де не згадувалися тварини, є два варіанти, коли повідомити про «маленького друга». Щоб заощадити час, можна відразу написати про наявність тварини в месенджері або сказати про це під час телефонного дзвінка. Месенджер у цьому випадку зручніше, тому що можна відправити фото свого собаки чи кішки, що може викликати розчулення у власника квартири і він погодиться на здачу. Інший варіант — повідомити про тварину при перегляді квартири. Тут теж є шанс привернути до себе власника житла, особливо, якщо є хоча б мінімальні навички ведення перемовин.
Шукати квартиру для оренди з твариною можна також через рієлтора. Це хороший варіант, тому що в агентстві є велика база об’єктів, тобто вищі шанси підібрати житло. До того ж багато фахівців знають, як знайти підхід до власника, як умовити його здати квартиру орендарю з собакою або кішкою, які гарантії запропонувати натомість і т. п. Але важливо відразу обговорити з агентом, які умови підходять, а які ні, тому що власники часто піднімають орендну плату або страховий внесок, коли дізнаються про наявність тварини.
Як правильно спілкуватися з орендодавцем, щоб зняти житло з твариною
Переконувати орендодавців, які відразу попередили, що не хочуть здавати квартиру в оренду людям із домашніми тваринами, безглузде заняття. Але є випадки, коли власники менш категоричні. У цій ситуації є сенс поспілкуватися з господарем квартири, але важливо зробити це правильно.
Найкраще відразу чесно розповісти орендодавцю, скільки тварин житиме в квартирі, що це за тварини, яка порода, яке у них виховання, характер і дисципліна. Якщо реакція в господаря нейтральна, можна показати фотографії улюбленців чи відео, де вони поводяться спокійно й виховано. Це допоможе переконати власника квартири, що його майно не постраждає від проживання домашньої тварини.
Під час спілкування з орендодавцем також можна надати для ознайомлення ветеринарну книжку домашньої тварини, що в неї є всі необхідні щеплення. Це покаже, що про тварину піклуються, а отже, господар не закриватиме очі на її поведінку у квартирі. У розмові з власником помешкання варто згадати більше аргументів на користь свого улюбленця, наприклад розповісти, що собака пройшла дресирування, кішка стерилізована і їй регулярно підстригають пазурі і т. д.
Чудово, якщо вдасться показати новому орендодавцю рекомендації від власників попередньої орендованої квартири. Також варто запевнити господаря, що всю матеріальну відповідальність за дії вихованця нестиме квартирант. Для підкріплення своїх слів можна запропонувати власнику помешкання підписати договір і прописати в ньому всі важливі моменти.
Які умови проживання в орендованій квартирі з твариною потрібно прописати в договорі
Щоб уникнути непорозумінь і конфліктів у майбутньому, найкраще відразу підписати з власником квартири договір оренди і згадати в ньому наявність домашньої тварини та всіх спірних моментів.
Що має бути зазначено в договорі:
Дозвіл на проживання тварини. У документі слід зазначити, що орендодавець дозволяє орендарю проживати у квартирі з твариною/тваринами. Також варто прописати вид чотирилапого улюбленця, породу, кількість. Якщо власник допускає проживання лише собак маленьких порід, це також слід вказати в договорі.
Відповідальність за збитки. Важливо зазначити, що орендар відповідає за будь-які пошкодження майна, зроблені твариною. За потреби варто вказати обов’язковий страховий депозит. За наявності вихованця він зазвичай збільшується на 20–200% залежно від лояльності орендодавця.
Догляд і санітарні норми. Орендар зобов’язується підтримувати чистоту у квартирі. Власник має право заборонити проживання тварин, які створюють сильний шум і залишають після себе неприємний запах.
Заборона розведення тварин. У договорі варто прописати, що квартира здається в оренду квартиранту з твариною без права на розведення чи використання помешкання як розплідника.
Відповідальність перед сусідами. Орендар повинен забезпечувати комфортні умови проживання, тобто не створювати незручностей сусідам через агресивну поведінку чи шум тварини.
Умови розірвання договору. У документі варто зазначити, що порушення умов утримання тварини є підставою для дострокового розірвання договору.
Власник домашньої тварини повинен продемонструвати, що він готовий нести відповідальність за дії вихованця, що підтверджує індивідуально складений і підписаний договір оренди. Так буде набагато легше домовитися з орендодавцем і переконати його, що з квартирою все буде гаразд.
Додатково не завадить скласти акт прийому-передачі квартири. У ньому важливо описати всі меблі та техніку й те, в якому стані вони знаходяться. Також можна зробити детальні фотографії перед заїздом у квартиру. Це допоможе уникнути неприємних моментів, коли орендаря звинувачують у пошкодженні майна, які були ще до його заселення.
Як уникнути конфліктів з сусідами та власником квартири
Головна умова, як уникнути конфліктів із власником орендованого житла, — ніколи не приховувати факт наявності домашньої тварини. Найкраще відразу попередити, що потрібна квартира для проживання з чотирилапим вихованцем або є плани завести собаку/кішку. Якщо господар проти, можна спробувати домовитися, наприклад прописати відповідальність за збитки в договорі, внести страховий депозит або підвищити вартість оренди, якщо це влаштовує. Якщо власник все одно не погоджується, краще відразу шукати інше житло.
Запобігти конфліктам із сусідами теж можливо. Для цього, перш за все, варто займатися вихованням свого вихованця та приділяти йому увагу. Якщо йдеться про собаку, потрібно більше гуляти з нею в активному темпі, щоб удома вона відпочивала, а не створювала галасу. Також важливо навчити її командам, щоб вона слухалася господаря. При вигулі собаки у дворі обов’язково слід прибирати за нею. Також важливо використовувати повідець і за потреби намордник. Якщо сусіди все-таки скаржаться, варто спробувати знайти компроміс і домовитися.
В агентстві нерухомості «Маяк» завжди готові допомогти знайти квартиру в Києві для оренди, в якій можна жити з домашньою твариною. Звертайтеся до досвідчених ріелторів, які знають, як і де шукати лояльних орендодавців.