Купувати квартиру з ремонтом чи без
Під час купівлі квартири потрібно прийняти багато важливих рішень. Одне з таких - обрати житлоплощу з ремонтом, із чорновим оздобленням чи зовсім без ремонту? Це рішення суттєво впливає на остаточну суму витрат на придбання нерухомості. Якщо складно визначитися самостійно, пропонуємо вивчити плюси і мінуси кожного варіанта разом із нами.
Як ремонт впливає на вартість квартири
Точно назвати суму, на скільки подорожчає квартира за наявності ремонту, неможливо, оскільки кожна ситуація індивідуальна. Може йтися про однокімнатну або трикімнатну житлову площу, про квартиру економ або бізнес-класу тощо. І все ж у середньому можна сказати, що ремонт у новому будинку обходиться в 300-400 доларів за квадратний метр.
Що зазвичай входить у зазначену вартість ремонту:
оздоблення підлог, стін, стель, підвіконь;
встановлення сантехніки, підключення до водопроводу і каналізації;
роботи з електрикою - розводка проводки, монтаж розеток, вимикачів, світильників;
монтаж міжкімнатних дверей, радіаторів опалення, кондиціонера тощо.
У результаті, якщо у квартирі зроблено ремонт, це збільшує її вартість приблизно на 30-40%. Звичайно, можна заощадити, купивши нерухомість без ремонту і зробивши в ній ремонт своїми руками. Це істотно знизить витрати на проведення ремонту, можливо, навіть у 2 рази. Але потрібно розуміти, що на це піде багато часу і сил.
Які плюси і мінуси купівлі квартири з ремонтом
Коли є сумніви з приводу того, яку квартиру краще вибрати - з ремонтом чи без, варто вивчити переваги та недоліки кожного варіанта. У купівлі житлоплощі з готовим ремонтом є кілька суттєвих плюсів:
можна відразу заселитися у своє житло (особливо актуально для тих, хто орендує квартиру або живе з батьками);
не потрібно витрачати час і сили на ремонтні роботи, нервувати через незручності та сваритися при виборі кольору стін або ламінату;
забудовник надає гарантію на оздоблювальні роботи (можна пред'явити претензію, якщо щось зроблено неякісно).
Одна з основних переваг - це, звичайно ж, можливість швидкого заселення. У такій ситуації можна укласти договір купівлі-продажу, отримати ключі та найближчими днями запланувати переїзд і новосілля. При дорогій оренді або тісних житлових умовах при проживанні з батьками цей пункт стає особливо привабливим.
Якщо говорити детальніше про гарантію на оздоблення від забудовника, тут важливо правильно прийняти квартиру після завершення ремонту. Найкраще зробити це з фахівцем, який зможе професійним поглядом оцінити якість підлогового покриття або штукатурки, монтаж сантехніки та інші нюанси. Тільки після того, як він підтвердить, що все зроблено якісно, слід підписувати акт приймання-передачі житлоплощі.
Основний мінус купівлі житла з ремонтом - це більш висока вартість порівняно з квартирою без ремонту. Але покупець має розуміти, що він платить за свій комфорт і економію часу. Також до мінусів можна віднести й те, що в майбутнього власника нерухомості та забудовника можуть бути різні погляди на оздоблення та дизайн житла. Але якщо квартира зовсім не подобається, завжди можна пошукати інші варіанти житлоплощі з чистовим оздобленням.
Які плюси і мінуси купівлі квартири без ремонту
Розглядаючи переваги та недоліки квартир без ремонту, потрібно для початку розділити таку нерухомість на дві категорії - зовсім без ремонту і з чорновою обробкою. Якщо розглядається варіант житла "після будівельників", то це буде "коробка" з голими стінами. Але й у неї є свої плюси:
можна побачити суттєві дефекти - неправильна форма приміщення, нерівні стіни тощо;
є можливість самостійно виконати перепланування і зробити його саме таким, як підходить конкретній родині;
комунікації теж можна провести самостійно і не сумніватися в якості роботи;
можна створити дизайн інтер'єру, який точно відповідатиме своїм уподобанням;
для ремонту можна вибрати найкращі матеріали і знайти хороших майстрів або зробити все самостійно.
Купівля квартири без ремонту - це не тільки плюси, а й мінуси. Один з істотних недоліків - немає можливості одразу заселитися у квартиру, а чекати закінчення ремонту доведеться досить довго. На приведення голої коробки в житловий вигляд піде від 3-4 місяців залежно від площі та вимог до ремонту. Також доведеться вникати в усі нюанси ремонту, навіть якщо його робитиме професійна бригада.
Ще один варіант для покупців нерухомості - квартира з чорновим ремонтом. У такій житлоплощі вже немає голих стін, натомість є штукатурка, електропроводка, газові та водопровідні труби, бетонна підлога, опалювальна та вентиляційна системи. Які плюси купівлі житла з чорновим оздобленням:
уже виконано найважчий і найбрудніший етап ремонту;
можна самостійно продумати дизайн інтер'єру і вибрати сантехніку, міжкімнатні двері;
витрати на ремонт будуть меншими, оскільки основну частину вже зроблено;
ремонт займе менше часу і можна буде швидше заселитися.
Мінусом чорнового ремонту можуть бути можливі дефекти, які забудовник приховав під штукатуркою або бетонною заливкою підлоги. Також до недоліків все ж варто віднести відсутність можливості відразу заселитися у квартиру. Незважаючи на те, що ремонт пройде швидше, все одно доведеться чекати.
Що вигідніше - купувати квартиру з ремонтом чи без
Оскільки забудовникам вигідніше продавати квартири вже з чистовим оздобленням, в інтернеті можна знайти багато матеріалів з рекомендаціями купувати вже готове до заселення житло. Але об'єктивність цих публікацій можна поставити під сумнів.
Якщо дивитися з боку покупця, а не забудовника, ситуація буде неоднозначною. Ціни на нові квартири з ремонтом і без ремонту різняться в середньому на 30-40%. Знаючи, що на ремонт іде приблизно 300-400 доларів, можна провести нескладний розрахунок, що буде вигідніше - купити нерухомість з ремонтом або без нього.
Якщо на вибір є дві квартири - одна з ремонтом з вартістю 1800 доларів за квадратний метр, а інша без ремонту з вартістю 1300 доларів за квадратний метр, то до останньої слід додати приблизну вартість ремонту. Як уже зазначено вище, це близько 300-400 доларів, тобто, якщо купити "голе" житло і зробити в ньому ремонт, то це обійдеться приблизно в 1700 доларів за квадратний метр. Економія порівняно з квартирою з ремонтом є, але вона невелика, тому варто ухвалювати рішення, спираючись на інші чинники, наприклад, наскільки терміново потрібно заселитися.
Якщо ж вартість квадратного метра виходить однаковою, коли додати витрати на ремонт, то практично немає сенсу купувати житло без ремонту. Тим, хто схиляється до купівлі житла без ремонту, але при цьому мешкає в орендованому житлі, важливо під час розрахунку включити до нього і витрати на оренду, щоб ухвалити більш зважене рішення.
Якщо складно визначитися самостійно або не виходить знайти вигідне житло з ремонтом, звертайтеся по допомогу до ріелторів АН "Маяк". Наші співробітники завжди готові допомогти прийняти рішення, зважити всі за і проти, а також знайти найкращі пропозиції на ринку як з ремонтом, так і без ремонту.